Fototapeta | Rebel Walls

0 ARTYKUŁY w Torbie zakupowej

 
0

INSTRUKCJE ZAWIESZANIA

 

ZANIM ZACZNIESZ

Powierzchnia ściany musi być gładka, czysta, sucha i zdrowa. Łuszcząca się farba i luźne tapety powinny być usunięte, a wszelkie nierówne powierzchnie muszą być wypełnione. Daj ścianie doskonałą powłokę, jeśli kolor ściany bardzo różni się od nowej tapety. Powierzchnie bardzo chłonne, takie jak ściany gipsowe, powinny być dopasowane.

ODPOWIEDNI KLEJ

Zawsze używaj kleju specjalnie zalecanego do tapety włókninowej.

ZALECANE NARZĘDZIA

  • Rolki i miska
  • Wiadro 
  • Pędzel dla obszarów niedostępnych dla rolki, np. wzdłuż sufitu i listw przypodłogowych) 
  • Poziomica lub linia pionu (aby upewnić się, że tapeta jest prosto) 
  • Linijka stalowa (aby zrobić proste, czyste cięcie wzdłuż góry i dołu) 
  • Gąbka tapetowa (miękka szmatka lub gąbka, najlepiej gąbka z celulozy) 
  • Ołówek 
  • Nóż rzemieślniczy
  • Narzędzie do tapetowania lub szczotka

ZAWIESZANIE TAPETY

Hanging Instruction Mural Wallpaper
1. Rozpocznij podzieleniem długości, jak zaznaczono symbolami cięcia. Połóż długość etykietą skierowaną do góry, w kolejności numerycznej począwszy od długości numer 1. Upewnij się, że masz wszystkie odcinki i że żaden z nich nie jest uszkodzony, ani zniszczony.
Hanging Instruction Mural Wallpaper
 
2-4. Długości są ponumerowane w kolejności, w której muszą być zawieszone. Długości powinny być zawieszone krawędzią do krawędzi, bez kumulacji. Istotne jest, że pierwsza długość jest pionowo prosto. Wskazówka: Zrób znak ołówkiem jednej szerokości tapety wzdłuż ściany pod sufitem. Trzymaj pion na znaku i narysuj linię pionową w dół ściany. Następnie wyrównaj swoją pierwszą długość tapety z tą linią ołówka.
Hanging Instruction Mural Wallpaper
 
5-7. Rozkładaj klej prosto na ścianę. Pamiętaj, aby równomiernie pokryć całą powierzchnię. Jeśli ominiesz miejsce, może to spowodować bąbelki tapety. Naklej obszar szerokości półtorej długości na raz. Delikatnie i równomiernie naciskaj długości razem, aby upewnić się, że nie ma widocznych szwów. Upewnij się, że ściana jest oklejona tam, gdzie spotykają się długości, więc krawędzie nie są widoczne.
Hanging Instruction Mural Wallpaper
 
8-10. Postaraj się, aby klej nie dostał się na przód tapety. Każdy nadmiar kleju powinien być natychmiast usunięty przy użyciu wilgotnej gąbki do tapet. Wygładź każdą długość czystym narzędziem do tapetowania lub pędzlem do tapet. Pracuj od sufitu do podłogi i od środka do krawędzi.
Hanging Instruction Mural Wallpaper
 
11. Gdy cała tapeta została zawieszona, odetnij nadmiar wzdłuż sufitu i podłogi. Zawsze używaj ostrego noża, aby uniknąć rozdarcia papieru. Utrzymuj pokój wietrzony i w temperaturze pokojowej przez 24 godziny, aby pozwolić klejowi wyschnąć.