Fototapeta | Rebel Walls

0 ARTYKUŁY w Torbie zakupowej

 
0

INSTRUKCJE ZAWIESZANIA

 

ZANIM ZACZNIESZ

Powierzchnia ściany musi być gładka, czysta i sucha. Łuszcząca się farba i kawałki starej tapety powinny być usunięte, a wszelkie nierówności wygładzone. Jeśli kolor ściany bardzo różni się od koloru nowej tapety można nałożyć dodatkową wartę podkładu. Powierzchnie bardzo chłonne, takie jak ściany gipsowe, powinny być dostosowane.

ODPOWIEDNI KLEJ

Zawsze używaj specjalnego kleju do tapety niewłókiennej.

ZALECANE NARZĘDZIA

  • Wałki i miska
  • Wiadro 
  • Pędzel dla obszarów niedostępnych dla rolki, np. wzdłuż sufitu i listw przypodłogowych) 
  • Poziomica lub linia pionu (aby upewnić się, że tapeta jest prosto) 
  • Linijka stalowa (aby zrobić proste, czyste cięcie wzdłuż góry i dołu) 
  • Gąbka tapetowa (miękka szmatka lub gąbka, najlepiej gąbka z celulozy) 
  • Ołówek 
  • Nóż rzemieślniczy
  • Narzędzie do tapetowania lub szczotka

ZAWIESZANIE TAPETY

Instrukcje zawieszania tapety ściennej
1. Rozpocznij podzieleniem długości, jak zaznaczono symbolami cięcia. Połóż odcinki tapety znacznikami skierowanymi do góry, w kolejności numerycznej, począwszy od długości numer 1. Upewnij się, że masz wszystkie odcinki i żaden z nich nie jest uszkodzony.

 

Instrukcje zawieszania tapety ściennej
 
2-4. Odcinki są ponumerowane w kolejności, w której muszą być zawieszone. Powinny one zostać przyklejone krawędzią do krawędzi, bez nachodzenia na siebie. Istotne jest, że pierwszy odcinek jest przyklejony idealnie prosto. Wskazówka: zaznacz szerokości odcinków wzdłuż ściany ołówkiem. Trzymaj pion na znaku i narysuj linię pionową w dół ściany. Następnie wyrównaj swój pierwszy odcinek tapety z tą linią ołówka.
Instrukcje zawieszania tapety ściennej
 
5-7. Rozprowadź klej gładko na ścianie. Pamiętaj, aby równomiernie pokryć całą powierzchnię. Jeśli ominiesz miejsce, może to spowodować powstanie bąbelków lub wybrzuszeń. Rozsmaruj odcinek szerokości półtorej długości na raz. Delikatnie i równomiernie wygładź długości razem, aby upewnić się, że nie ma widocznych śladów. Upewnij się, że ściana jest oklejona tam, gdzie spotykają się długości, więc krawędzie nie są widoczne.
Instrukcje zawieszania tapety ściennej
 
8-10. Postaraj się, aby klej nie dostał się na przód tapety. Każdy nadmiar kleju powinien być natychmiast usunięty przy użyciu wilgotnej gąbki do tapet. Wygładź każdy odcinek czystym narzędziem do tapetowania lub pędzlem do tapet. Pracuj od sufitu do podłogi i od środka do krawędzi.
Instrukcje zawieszania tapety ściennej
 
11. Gdy cała tapeta jest zawieszona, odetnij nadmiar wzdłuż sufitu i podłogi. Zawsze używaj ostrego noża, aby uniknąć rozdarcia papieru. Zapewnij wentylację w pomieszczeniu przez 24 godziny w temperaturze pokojowej, by pozwolić na całkowite wyschnięcie kleju.
 
 

SZUKAJ FOTOTAPETY

SKRÓTY

FAQ

Instagram
Pinterest
Facebook

PARTNERZY

NASZ NEWS MAIL

 

Rebel Walls AB
E-mail:

 

Poczta:
Nr VAT: 
hello@rebelwalls.pl

Mariedalsgatan 7 3tr, 503 38 Borås, Szwecja
SE556459456101
Rebel Walls Logo Badge